Co je tato umělá inteligence? Jak ji využít a vyzkoušet? Zneužití a první porodní problémy. Umělá inteligence = AI

Registrace

Jak se přihlásit k nové chatovací umělé inteligenci od OpenAI a vyzkoušet co umí?

Zaregistrujeme se na stránce: www.chat.openai.com/auth/login pomocí odkazu „Sign up“.

Potvrdíme ověření přes zadaný email. A vyplníme základní informace jako jméno a příjmení. (pozn.: ano touto dobou se řeší, že OpenAI nemá vyřešené zacházení s osobními údaji, které nařizuje Evropský zákon, já jsem toho názoru že tam nemusíte psát reálné jméno a že před pár lety se to neřešilo a Svět i tak neshořel.)

Poslední krok je nejdůležitější, web pro autorizaci požaduje ověření přes Váš telefon kódem v SMS zprávě. Zde zadejte Vaše funkční číslo a v dalším kroku zadejte kód, který dorazí na telefon.

Chatování s umělou inteligencí

První kroky

První návštěva může být trochu matoucí, ukážeme si tedy jak s umělou inteligencí pracovat.

Pro méně zdatné angličtináře jako první doporučím vše dělat v prohlížeči Chrome, nebo například so Firefoxu stáhnout doplněk google translate, je to nejjednodušší postup, jak s AI mluvit česky a lépe si navzájem rozumět.

Nyní tedy budu předpokládat že jste si stránku pomocí překladače přeložili do češtiny.

Ptáme se AI

Nyní se můžete ptát na cokoliv Vás napadne.

  • Krok 1: Vytvoříme nový chat

  • Krok 2: Položíme otázku a přečteme si odpověď.

Nyní můžeme s chatbotem dále komunikovat, doptat se a nebo si jen tak o tématu povídat, nejdůležitější je vždy co nejvíce specifikovat otázku.

Až neuvěřitelné u mé otázky je, jak správně AI začne, protože přesnou odpověď nemůže říct, ihned na to upozorní, potom ale odpověď rozvede a odůvodní.

AI lze využít na sespočet věcí nejen na obyčejné otázky, které si lze vygooglit, ale můžeme ji požádat o „vlastní názor na věc“, aby napsala knihu nebo aby vytvořila kód a napsala program nebo třeba hru. Možností je opravdu hodně a další budou přibývat.

Možné kompikace s fungováním

Matematika, nový update už to řeší, ale podle posledních informací z kraje roku 2023 neuměla umělá inteligence moc dobře logicky uvažovat při počítání vyšší algebry, nebude to ale dlouho trvat a i s tím si poradí.

Jediný limit jsou dlouhé odezvy v některé dny, kdy lidé využívají ChatGTP v jednu chvíli po milionech a servery nestíhají. Na to Vás web v případě potřeby upozorní. Obejít to lze zakoupením premium přístupu „Upgrade to Plus“.


Zneužití

Již od uveřejnění a možnosti, že kdokoliv může umělou inteligenci využít se objevují problémy. Buďte na internetu ostražití. Nyní i méně zdatní jedinci pomocí ChatGTP dokáži „z pokojíčku“ vytvořit virus, škodlivé kódy, které mají většinou jediný účet, připravit Vás o finance, buďte v obraze a sledujte například: www.jaknainternet.cz.

Abych trochu postrašil hemží se to zprávami, kdy lidé dohnali psychologicky nejen ChatGTP k reakci, která nahráva sci-fi hrozbě z Terminátora, od toho jsme ještě ale daleko a nebo ne?


Zajímá vás neco dalšího o AI ChatGTP nebo jiných umělých inteligencích? Napište mi dole v komentáři a není problém něco dalšího doplnit.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments